Zirgiem ir tā...

Publicēts
03.07.2020

Barā galvenais ir strikta kārtība un hierarhija. Jo tas, pirmkārt, nozīmē drošību.

Līderis savu līderību nepaudīs ar daudzvārdību. Viņš ir „mazrunīgs“ (ja sit, tad tik par lietu; ja dzen kādu, tad tas to ir pelnījis). Zirgs – līderis parasti ir ar augstākām prāta spējām kā citi barā. Tāpēc arī cilvēkam, kuram uzticās zirgs – līderis, ir jābūt – līderim. Kurš nekliedz, nebļauj, nesit. Kuram var uzticēties.

Barā katram zirgam ir sava vieta.   Un „iekarot“ augstāku pozīciju iespējams tik sevi pierādot. Piebiedrojas jauniņais, tātad netiks laists pie „kopējā galda“ ēst, būs jāpastāv maliņā un jāpagaida, kamēr vecie paēd. Nogrēkojās vājākais un arī tas tiks sodīts. 

Labs sevis pierādīšanas piemērs ir mūsu Hasadans vai Dancis. Ilgi bars viņu atstūma, līdz kādu dienu, kad attālajā mežā uzdarbojās mednieki, dārdinot savus šaujamos un viss barā panikā bēga, Hasadans krūtis izgriezis devās skatīt, kas TUR īsti notiek. Rādot pārējiem – hei, nav jāuztraucas! Nākamajā dienā viņš jau ēda pie kopgalda. 

Katram zirgam ir savs raksturs. Katrs ir personība. Avelīna mūsu baram piebiedrojās pagājušajā rudenī. Viņa iegāja barā ar „sejas“ izteiksmi – jums būs mani cienīt un godāt. Nekādas klapes nebūs. Ātri sapratusi, kurš ir kurš, viņa par savu labāko draugu sievišķīgi gudri izvēlējās bara vadoni –Lezoto. Tagad viņa ir Lezoto „kakls“. Groza to kā grib. Šamais ik pa laikam pikts par sieviešķi, kas atļaujas aizvest baru sev līdzi, tāpēc iekampj viņai dibenā, kad pārāk daudz vaļības atļāvusies. Bet vispār – mīl viņu bez gala, ļaujot ēst no vienas, labākās, siena čupas.

Cilvēkam ir vajadzīgs zirgs. Dažādu iemeslu dēļ. Sportam un sevis pierādīšanai; peļņai....Vai tāpēc, ka vienkārši mīl un vēlas saprast sevi un zirga dabu. 

Zirgam noteikti ir vajadzīgi citi zirgi. Vai zirgam ir vajadzīgs cilvēks?