ZIRGU TERAPIJAS CENTRS

Par mijiedarbību un sadarbību ar zirgu, kas palīdz augt un attīstīties cilvēkam 

KO IEGŪSI, PATEICOTIES ZIRGU TERAPIJAI?

 • ZIRGterapija PERSONĪBAS ATTĪSTĪŠANAI (atpūšamies, sadarbojamies un attīstāmies kopā ar zirgu), tev būs iespēja atslēgties no ikdienas rūpju gūzmas; iepazīt zirgus, kuru ikdiena nav sports un izjādes, bet plašas ganības un ikdienas dzīve saliedētā un brīvā zirgu barā.

Savukārt speciālu nodarbību laikā zirgu treneris, vērojot tavu un zirga komunikāciju, “iztulkos” konkrētā zirga valodu, paskaidrojot, ko zirgs vēlas tev paust.

 • Zirgu asistēta psihoterapija tiek piedāvāta cilvēkiem dažādās krīzes situācijās (zaudējumi, šķiršanās, posttraumatiskais sindroms utt); attiecību problēmas, bērniem ar autisma pazīmēm, uzvedības problēmu risināšana, utt.
 • Komandas saliedēšanas pasākums ar zirgu līdzdalību, ne tikai stiprina komandas garu, bet arī veicina komandas sadarbību, vienam otru iepazīstot neierastā vidē un situācijās. Zirgu Terapijas centrs komanda ir pirmā, kas uzņēmumu komandām piedāvā šo pieredzi!

Unikāla programma vadītājiem, kuriem pateicoties zirgu līdzdalībai, būs iespēja sevī attīstīt līdera potenciālu, kā arī uzlabot komunikācijas prasmes.


ZIRGU TERAPIJAS CENTRS PAKALPOJUMI

ZIRGTERAPIJA PERSONĪBAS ATTĪSTĪŠANAI – mācāmies un atpūšamies kopā ar zirgu. Kopā būšanas laikā mēs tevi iepazīstināsim ar mūsu zirgiem, kā arī izstāstīsim zirgu valodas pamatus. Tas veiksmīgākai abpusējai saskarsmei.

Pateicoties zirga līdzdalībai nodarbības laikā, Tu ne tikai sajutīsi zirga spēku un enerģiju, bet arī vairāk iepazīsi sevi. Protams, programmu pielāgosim atbilstoši tavām vēlmēm, definējot tās mērķi.

Vienas stundas nodarbība paredz zirga sakopšanu, praktisku 20 minūšu nodarbību manēžā ar brīvu zirgu, ja laika apstākļi lutinās, tad dosimies arī pie zirgu bara ganībās.

Nodarbības ilgums 60 minūtes

Cena 55 EUR viens cilvēks

Ko cilvēks var iegūt, pateicoties ZIRGTERAPIJAI?

 • Samazinās ikdienas stress un spriedze
 • Cilvēks gūst lielāku pārliecību par sevi
 • Iekšēja līdzsvara atgūšana
 • Komunikācijas prasmju uzlabošanos
 • Uzticēšanās un empātijas attīstīšanu
 • Prasme kontrolēt savas emocijas un impulsus
 • Līderības prasmju attīstīšanu
 • Zirgs var būt lielisks starpnieks komandas saliedēšanai
 • Mācās uzstādīt robežas un pateikt “nē”

ZIRGA ASISTĒTA PSIHOTERAPIJA. Atšķirībā no tradicionālā psihoterapijas seansa, zirgu asistēta psihoterapija notiek stallī, manēžā vai dabā, tajā piedalās klients, psihoterapeits un zirgs. Tā ir piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Zirgi atspoguļo cilvēkam tieši to, ko viņi šai konkrētajā brīdī redz un jūt attiecībās – cilvēkam fizisko rīcību, sajūtas, verbālo un neverbālo komunikāciju. Šāda veida terapijas panākumu atslēga ir tad, ja klients var brīvi pieņemt to, kas viņam tiek atspoguļots, un pēc tam izdarīt secinājumus un veikt izvēles, balstoties uz piedzīvoto. Terapija uzskatāmi un ātri parāda, kā klients reaģē uz sarežģītām un izaicinošām situācijām šeit un tagad, kā viņš jūtas, tā ļauj ievērojami ātrāk ieraudzīt to, kas kabinetā var atklāties tikai pēc vairākiem seansiem.

Zirgu asistēto psihoterapija piedāvājam un tā sniedz efektīvu rezultātu:

 • uzvedības problēmu risināšanā;
 • krīžu situācijās (zaudējumi, šķiršanās, posttraumatiskais sindroms), u.c.
 • attiecību problēmas;
 • uzmanības deficīta un hiperaktivitātes;
 • bērniem ar autisma pazīmēm;
 • komunikācijas problēmu risināšanā;
 • grūtsirdība, nomākts garastāvoklis, u.c.

Nodarbības ilgums līdz 60 minūtēm (laikā iekļauta iepazīšanās ar zirgu un zirga sakopšana), iepriekšēja pieteikšanās. Nodarbības laikā telpās (stalli un manēžā) atrodas tikai klients, psihoterapeits un zirgs.

Cena 75 EUR viens cilvēks

KOMANDAS SALIEDĒŠANA UN LĪDERĪBA

 • Mācīsies attīstīs savas robežas (sakot “nē”), kā arī pastāvēt par savu lēmumu.
 • Mācīsies pārvarēt nedrošību un gūt lielāku pārliecību par sevi.
 • Iepazīs savas stiprās puses, kā arī apzinās attīstāmās.
 • Definēt mērķus un tos sasniegt.
 • Tā ļaus ļoti skaidri ieraudzīt katra komandas spēlētāja lomu komandā.;
 • Ideju apmaiņu un daudz radošu risinājumu meklēšanu un aktīvu darbošanos.
 • Komandas saliedētības stiprināšanu un kopīgu mērķu sasniegšanu.
 • Attīstīt prasmi komunicēt ar dažādiem sadarbības partneriem un pārvarēt izaicinājumus komunikācijā.

Papildus iepriekš minētajam, komanda gūs daudz pozitīvu emociju un neaizmirstamas atmiņas. Uzzinās daudz jauna par zirgiem, zirgu valodu un attiecībām. Vēros zirgus dabā, aizmirstot par ikdienas raizēm un problēmām.

Pasākuma ilgums no 5 līdz 8 stundām (atkarīgs no cilvēku skaita). Iespējamas papildus aktivitātes – lekcijas, priekšnesumi utt. . Optimālais skaits ir no 4 līdz 10 cilvēki.

Maksa par vienu cilvēku 250 EUR (plus PVN). Cenā nav iekļauta ēdināšana un papildus pakalpojumi.

Lūgums ņemt vērā!

Pirms katras nodarbības paredzēja drošības instrukcija.

Dodoties uz nodarbību, lūgums izvēlēties ērtu apģērbu un ērtus apavus.

Ja nodarbība plānota aukstā, lietainā utt laikā, vēlams paņemt līdzi rezerves apģērbu un apavus.

Lai pieteiktos nodarbībai, nav nepieciešama pieredze ar zirgiem!

ZIRGU TERAPIJAS CENTRS KOMANDA

Iveta Dzērve, Zirgu Terapijas centra izveidotāja, zirgu trenere un konsultante. Kopā ar zirgiem jau gandrīz 25 gadus. “Augusta stallis” un 13 zirgu īpašniece. Sabiedrisko attiecību konsultante. Vienas no Baltijā jaudīgākajām sabiedrisko attiecību aģentūras “Repute” dibinātāja. Ikdienā konsultē uzņēmumus, organizācijas un politiķus reputācijas veidošanā, krīžu vadībā un komunikācijā.

“Esmu braukusi uz tālām valstīm, lai redzētu un apgūtu savvaļas zirgu uzvedību un ikdienu. Apguvusi zirgiem draudzīgas apmācību metodes, zirgu psiholoģiju utt. Taču atkal un atkal nonāku pie secinājuma, ka vislabākais skolotājs ir mūsu zirgu bars.

Zirgu komanda, kuru attiecības un uzvedību dienu no dienas vērojot, risinot dažādas problēmas, kā arī priecājoties un pa kādai asarai nobirdinot nopietnāku problēmu gadījumā.

Pateicieties saviem zirgiem, esmu augusi, pilnveidojusi sevi, mācījusies, guvusi atziņas/ Tagad ar savu pieredzi, zināšanas un zirgu izjūtu, esmu gatava dalīties.”

Dace Kačkāne, psihoterapijas speciālists apmācībā, Humanitārās un eksistenciālās psihoterapijas institūts (HEPI), konsultēšanas pieredze kopš 2013. gada privāti un t.sk. “Centrs Marta” 6 gadus, biedrība “Alisbetas sirds”, u.c. Divu zirgu īpašniece, kopā ar zirgiem vairāk kā 20 gadus. Ikdienā augstākā un vidējā līmeņa personāla projektu vadītāja.

Pirms pieciem gadiem uzsāka pirmo pilotprojektu "Saskarsme ar zirgu" biedrībai "Vigor" – cilvēkiem, kuri pārcietuši insultu, kā arī viņu radiniekiem un draugiem.

“Ikreiz ir pārsteidzoši redzēt, cik precīzi un acumirklī zirgi sajūt un atspoguļo cilvēka emocijas un nolūkus, ko sarunterapijās uzzinām tikai otrajā, piektajā vai desmitajā reizē.”

KĀPĒC ZIRGI?

Zirgi ir bara dzīvnieki un lai dabā tie izdzīvotu, barā ir būtiski ievērot hierarhiju. Katrs lielāks bars sastāv vēl no atsevišķiem mazākiem bariem. Neskatoties uz šo niansi, brīdī, kad būs jāpieņem lēmums vai jārīkojas krīzes gadījumā, bars savā rīcībā būs vienots un uzticēsies savam līderim. Bara vadonim vai bara gudrajam zirgam. Jāņem gan vērā, ka bara vadonim ir īpaši pietuvinātie zirgi. Katrs ar savu attiecību vēsturi un “atbildību”. Atsevišķās situācijās vai paaugstināta riska gadījumā, pirmo soli var spert vadonim pietuvinātie zirgi.

Zirgu attiecībās vadonis nozīmē uzticēšanos un atbildību. Pārējiem bara locekļiem, savas “vietas” ievērošanu. Tas, vai konkrētā zirga pozīcija bara hierarhijā kļūs nozīmīgāka, ir atkarīgs no katra zirga spējām sevi pierādīt.

Interesanti ir vērot baru un zirgu attiecības tajā. Sazināšanās starp zirgiem notiek ar dažādu signālu palīdzību. Savstarpējās attiecības ir harmoniskas un otra zirga teritoriju respektējošas. Tai pat laikā attiecību skaidrošana vai savas pozīcijas definēšana ir konkrēta, reaģējot uz otra zirga konkrētu uzvedību.

Arī attiecības ar cilvēku zirgam veidojas uz nosacīta bara principiem. Zirgs izvērtē var vai nevar uzticēties cilvēkam. Zirgs savā ziņā ir kā spogulis, kurš ar savu attieksmi parāda cilvēka stiprās un attīstāmās puses, sniedzot tūlītēju atgriezenisko saiti.