ZIRGA ASISTĒTAS MĀCĪŠANĀS UN TERAPIJAS CENTRS

Par mijiedarbību un sadarbību ar zirgu, kas palīdz augt un attīstīties cilvēkam 

ZIRGU ASISTĒTAS MĀCĪŠANĀS UN TERAPIJAS CENTRS PAKALPOJUMI

1. Zirga asistēta mācīšanās. Mācāmies un atpūšamies kopā ar zirgu. Kopā būšanas laikā mēs tevi iepazīstināsim ar mūsu zirgiem, kā arī izstāstīsim zirgu valodas pamatus. Tas veiksmīgākai abpusējai saskarsmei.

Pateicoties zirga līdzdalībai nodarbības laikā, Tu ne tikai sajutīsi zirga spēku un enerģiju, bet arī vairāk iepazīsi sevi. Protams, programmu pielāgosim, atbilstoši tavām vēlmēm, definējot tās mērķi.

Vienas stundas nodarbība paredz zirga sakopšanu, praktisku 20 minūšu nodarbību manēžā ar brīvu zirgu, ja laika apstākļi lutinās, tad dosimies arī pie zirgu bara ganībās.

Nodarbības ilgums 60 minūtes

Cena 55 EUR viens cilvēks

Ko cilvēks var iegūt?

 • Samazinās ikdienas stress un spriedze
 • Cilvēks gūst lielāku pārliecību par sevi
 • Iekšēja līdzsvara atgūšana
 • Komunikācijas prasmju uzlabošanos
 • Uzticēšanās un empātijas attīstīšanu
 • Prasme kontrolēt savas emocijas un impulsus
 • Līderības prasmju attīstīšanu
 • Zirgs var būt lielisks starpnieks komandas saliedēšanai
 • Mācās uzstādīt robežas un pateikt “nē”

2. ZIRGA ASISTĒTA PSIHOTERAPIJA. Atšķirībā no tradicionālā psihoterapijas seansa, zirgu asistēta psihoterapija notiek stallī, manēžā vai dabā, tajā piedalās klients, psihoterapeits un zirgs. Tā ir piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Zirgi atspoguļo cilvēkam tieši to, ko viņi šai konkrētajā brīdī redz un jūt attiecībās – cilvēkam fizisko rīcību, sajūtas, verbālo un neverbālo komunikāciju. Šāda veida terapijas panākumu atslēga ir tad, ja klients var brīvi pieņemt to, kas viņam tiek atspoguļots, un pēc tam izdarīt secinājumus un veikt izvēles, balstoties uz piedzīvoto. Terapija uzskatāmi un ātri parāda, kā klients reaģē uz sarežģītām un izaicinošām situācijām šeit un tagad, kā viņš jūtas, tā ļauj ievērojami ātrāk ieraudzīt to, kas kabinetā var atklāties tikai pēc vairākiem seansiem.

Zirga asistētu psihoterapiju piedāvājam:

 • uzvedības problēmu risināšanā;
 • krīžu situācijās (zaudējumi, šķiršanās, posttraumatiskais sindroms), u.c.
 • attiecību problēmas;
 • uzmanības deficīta un hiperaktivitātes;
 • komunikācijas problēmu risināšanā;
 • grūtsirdība, nomākts garastāvoklis, u.c.

Nodarbības ilgums līdz 60 minūtēm (laikā iekļauta iepazīšanās ar zirgu un zirga sakopšana), iepriekšēja pieteikšanās. Nodarbības laikā telpās (stalli un manēžā) atrodas tikai klients, psihoterapeits un zirgs.

Cena 75 EUR viens cilvēks

3. IZZINOŠA UN AIZRAUJOŠA EKSKURSIJA SAIMNIECĪBĀ

Plāno kā kopā ar draugu kompāniju vai darba komandu aizraujoši pavadīt laiku? Piesaki ekskursiju grupai saimniecībā, kur mīt 15 Augusta stallis zirgi un aug gardās Augusta zemenes. 

Ekskursijas ilgums stundas (60 minūtes) garumā. Varam vienoties par ilgāku laiku un papildus aktivitātēm!

Minimālais cilvēku skaits grupā:  10 cilvēki. Cena: 1 cilvēks 5 EUR. Lielāku grupu gadījumā individuāls cenas piedāvājums.

 • Vai gribi uzzināt kā runā zirgi? Kādas ir zirgu savstarpējās attiecības un vai tiešām starp zirgiem var izveidoties arī ilgstošs mīlas stāsts? Ar ko zirgs atšķiras no citiem dzīvniekiem un kāpēc viņš var kļūt par cilvēka labāko draugu. Daudz interesantu stāstu no mūsu un zirgu dzīves, kā arī izzinoša informācija par zirgu psiholoģiju, uzvedību utt.
 • Uzzināsi ar ko nodarbojas Latvijā vienīgais Zirgu asistētas mācīšanās un terapijas centrs.
 • Ekskursijas laikā stāstīsim par Mālpils dārzniecības vēsturi. Ja vēlēsies, tad kāpsim Latvijā joprojām vienīgajā vertikālajā siltumnīcā (celta vēl “padomju laikā” un tagad atjaunota) un lūkosimies uz saimniecību no augšas. Nav mūsu saimniecības objekts, tāpēc jāpiemaksā no cilvēka 3, 00 EUR.
 • Stāstīsim kā aug gardās Augusta zemenes un ar ko tās īpašas. Un, protams, būs iespēja tās nobaudīt un arī iegādāties. Zemeņu sezona pie mums ilgst līdz pat pirmajām rudens salnām.

Uzmanību! Izjādes nav paredzētas un nepiedāvājam.

4. KOMANDAS SALIEDĒŠANA UN LĪDERĪBA

 • Mācīsies attīstīs savas robežas (sakot “nē”), kā arī pastāvēt par savu lēmumu.
 • Mācīsies pārvarēt nedrošību un gūt lielāku pārliecību par sevi.
 • Iepazīs savas stiprās puses, kā arī apzinās attīstāmās.
 • Definēt mērķus un tos sasniegt.
 • Tā ļaus ļoti skaidri ieraudzīt katra komandas spēlētāja lomu komandā.;
 • Ideju apmaiņu un daudz radošu risinājumu meklēšanu un aktīvu darbošanos.
 • Komandas saliedētības stiprināšanu un kopīgu mērķu sasniegšanu.
 • Attīstīt prasmi komunicēt ar dažādiem sadarbības partneriem un pārvarēt izaicinājumus komunikācijā.

Papildus iepriekš minētajam, komanda gūs daudz pozitīvu emociju un neaizmirstamas atmiņas. Uzzinās daudz jauna par zirgiem, zirgu valodu un attiecībām. Vēros zirgus dabā, aizmirstot par ikdienas raizēm un problēmām.

Pasākuma ilgums no 5 līdz 8 stundām (atkarīgs no cilvēku skaita). Iespējamas papildus aktivitātes – lekcijas, priekšnesumi utt. . Optimālais skaits ir no 4 līdz 10 cilvēki.

Cena tiek aprēķināta pēc pieprasījuma!

Lūgums ņemt vērā!

Pirms katras nodarbības paredzēja drošības instrukcija.

Dodoties uz nodarbību, lūgums izvēlēties ērtu apģērbu un ērtus apavus.

Ja nodarbība plānota aukstā, lietainā utt laikā, vēlams paņemt līdzi rezerves apģērbu un apavus.

Lai pieteiktos nodarbībai, nav nepieciešama pieredze ar zirgiem!

ZIRGA ASISTĒTAS MĀCĪŠANĀS UN  TERAPIJAS CENTRS KOMANDA

Iveta Dzērve, Zirga asistētas mācīšanās un terapijas centra izveidotāja. Kopā ar zirgiem jau gandrīz 25 gadus. “Augusta stallis” un 13 zirgu īpašniece. Sabiedrisko attiecību konsultante. Vienas no Baltijā jaudīgākajām sabiedrisko attiecību aģentūras “Repute” dibinātāja. Ikdienā konsultē uzņēmumus, organizācijas un politiķus reputācijas veidošanā, krīžu vadībā un komunikācijā.

“Esmu braukusi uz tālām valstīm, lai redzētu un apgūtu savvaļas zirgu uzvedību un ikdienu. Apguvusi zirgiem draudzīgas apmācību metodes, zirgu psiholoģiju utt. Taču atkal un atkal nonāku pie secinājuma, ka vislabākais skolotājs ir mūsu zirgu bars.Zirgu komanda, kuru attiecības un uzvedību dienu no dienas vērojot, risinot dažādas problēmas, kā arī priecājoties un pa kādai asarai nobirdinot nopietnāku problēmu gadījumā. Pateicieties saviem zirgiem, esmu augusi, pilnveidojusi sevi, mācījusies, guvusi atziņas. Tagad ar savu pieredzi, zināšanas un zirgu izjūtu, esmu gatava dalīties.”

Dace Kačkāne, psihoterapijas speciālists apmācībā, Humanitārās un eksistenciālās psihoterapijas institūts (HEPI), konsultēšanas pieredze kopš 2013. gada privāti un t.sk. “Centrs Marta” 6 gadus, biedrība “Alisbetas sirds”, u.c. Divu zirgu īpašniece, kopā ar zirgiem vairāk kā 20 gadus. Ikdienā augstākā un vidējā līmeņa personāla projektu vadītāja.Pirms pieciem gadiem uzsāka pirmo pilotprojektu "Saskarsme ar zirgu" biedrībai "Vigor" – cilvēkiem, kuri pārcietuši insultu, kā arī viņu radiniekiem un draugiem.

“Ikreiz ir pārsteidzoši redzēt, cik precīzi un acumirklī zirgi sajūt un atspoguļo cilvēka emocijas un nolūkus, ko sarunterapijās uzzinām tikai otrajā, piektajā vai desmitajā reizē.”

KĀPĒC ZIRGI?

Zirgi ir bara dzīvnieki un lai dabā tie izdzīvotu, barā ir būtiski ievērot hierarhiju. Katrs lielāks bars sastāv vēl no atsevišķiem mazākiem bariem. Neskatoties uz šo niansi, brīdī, kad būs jāpieņem lēmums vai jārīkojas krīzes gadījumā, bars savā rīcībā būs vienots un uzticēsies savam līderim. Bara vadonim vai bara gudrajam zirgam. Jāņem gan vērā, ka bara vadonim ir īpaši pietuvinātie zirgi. Katrs ar savu attiecību vēsturi un “atbildību”. Atsevišķās situācijās vai paaugstināta riska gadījumā, pirmo soli var spert vadonim pietuvinātie zirgi.

Zirgu attiecībās vadonis nozīmē uzticēšanos un atbildību. Pārējiem bara locekļiem, savas “vietas” ievērošanu. Tas, vai konkrētā zirga pozīcija bara hierarhijā kļūs nozīmīgāka, ir atkarīgs no katra zirga spējām sevi pierādīt.

Interesanti ir vērot baru un zirgu attiecības tajā. Sazināšanās starp zirgiem notiek ar dažādu signālu palīdzību. Savstarpējās attiecības ir harmoniskas un otra zirga teritoriju respektējošas. Tai pat laikā attiecību skaidrošana vai savas pozīcijas definēšana ir konkrēta, reaģējot uz otra zirga konkrētu uzvedību.

Arī attiecības ar cilvēku zirgam veidojas uz nosacīta bara principiem. Zirgs izvērtē var vai nevar uzticēties cilvēkam. Zirgs savā ziņā ir kā spogulis, kurš ar savu attieksmi parāda cilvēka stiprās un attīstāmās puses, sniedzot tūlītēju atgriezenisko saiti.